Hamburg
Hamburg
+371 65381133 Pirmd. - Piektd. 09:00 - 17:00 Raiņa bulvāris 17, Preiļi, Latvija
Sertificēti speciālisti
Labākās cenas
Ilggadēja pieredze
Saņemt piedāvājumu

Ventilācija

Ventilācija

Ventilācija bieži tiek definēta kā līdzeklis, kas vienlaikus nodrošina svaiga gaisa ieplūšanu iekštelpās un “vecā”, sastāvējušā gaisa izvadīšanu no telpām.
Pazīmes, kas norāda, ka mājās ir problēmas ar ventilāciju:

  • Putekļu un netīrumu uzkrāšanās;
  • Iekštelpās ir parādījušās smakas;
  • Radušies komforta un veselības traucējumi;
  • Kondensāts uz logiem;
  • Paaugstinājušās komunālo pakalpojumu izmaksas;
  • Spiediena nelīdzsvarotība starp iekštelpām un āru. Šāda iemesla dēļ var rasties grūtības atvērt un aizslēgt durvis;
  • Troksnis un caurvējš no gaisa piegādes kanāliem.

Vārds “ventilācija” raksturo arī vairāku veidu gaisa kustības telpās. Lai gaiss Jūsu mājās būtu tīrs un svaigs, nepieciešama atbilstoša ventilācija. Mājās var būt izmantota divu veidu ventilācija: Dabīgā un mehāniskā. Kā iegūt nepieciešamo ventilāciju savās mājās?

Dabīgā ventilācija

Ātrākais un vienkāršākais ventilācijas veids ir atvērt logu, bet tā visnotaļ nebūs ekonomiskākā un veselībai atbilstošākā pieeja. Atverot logu – telpās nekontrolēti tiek zaudēts siltums, caur logu gaiss Jūsu mājās kļūs netīrāks un mitrāks, savukārt tas var veicināt sēnīšu un pelējumu izveidošanos. Dabiskā ventilācija ir atkarīga no vēja ātruma un temperatūras starpības iekštelpās un ārā. Ja gaisa spiediens telpās ir augstāks nekā ārā, tad notiek dabīga gaisa apmaiņa – Izmantojot atklātos ventilācijas kanālus, siltais gaiss izplūst no telpas ārā un svaigais, aukstais gaiss ieplūst mājas iekštelpās. Siltajā laikā, vasarā, kad gaisa temperatūra ārā ir augstāka, ventilācijas sistēma, atverot logu, vairs nestrādā. Šāda iemesla dēļ, cilvēki kā dabīgo ventilāciju izmanto vairākus atvērtus logus vienlaikus, izveidojot caurvēju, kas savukārt rada diskomfortu un iespējamas veselības problēmas. Vasarā būtu ieteikums vēdināt māju naktī. Māja, kas “elpo” pati bieži vien ir pārāk daudz ventilācija ziemā, kā rezultātā ir lieli apkures rēķini.

Mehāniskā ventilācija

Mehāniskā ventilācija tiek izmantota, lai kontrolētu gaisa kvalitāti telpās, lieko mitrumu, smakas, un piesārņojumus, izmantojot atšķaidīšanas vai aizstāšanas ar āra gaisa ventilācijas sistēmas. Telpās, kurās ir mitri klimatiskie apstākļi, ir iespēja izmantot specializētas ventilācijas sistēmas, kas samazina mitrumu telpās.
Mehāniskā ventilācija ir vienīgā iespēja, ja ēka atrodas trokšņainos apgabalos, kur vietējā gaisa kvalitāte ir slikta, un dabīgās ventilācijas izmantošana, atverot logu, nav praktisks risinājums. Vienkāršākais mehāniskās ventilācijas risinājums ir griestu ventilatori, kas gaisu cirkulē cauri visai telpai. Griestu ventilatori nenodrošina reālu ventilāciju, jo nav svaiga gaisa ieviešana. Griestu ventilatorus labi izmantot, lai saglabātu istabu siltāku ziemā ar cirkulācijas palīdzību.
Viena no galvenajām metodēm, kuru izmanto pie mehāniskās ventilācijas ir spiediena sistēma. Sistēma, kad gaiss tiek pūsts caur ēku ar ventilatoru vai citu pūtēju palīdzību, kuri ir novietoti pie ieejas telpā.
Jauktā režīma ventilācijas sistēma balstās uz dabas virzītājspēkiem, lai sasniegtu vēlamo plūsmas ātrumu telpā. Izmanto, ja dabiskās ventilācijas plūsma ir pārāk zema. Pie jaukta režīma ventilācijas ir svarīgi, lai ventilators telpā būtu uzstādīts tu, kur gaisu ir iespējams izvadīt uz āru, no iekštelpām prom, izmantojot sienu vai jumtu.
Līdzsvarotās ventilācijas sistēmas – piemērotas visiem klimatiem. Ar šīm sistēmām tiek nodrošināts, ka vienāds daudzums gaisa tiek ievadīts un izvadīts no telpas. To parasti panāk, izmantojot divus ventilatoru – viens, lai svaigs gaiss ieplūstu iekštelpās un otrs, lai izvadītu “veco” gaisu uz āru.

      Pareiza ventilācija iekštelpās saglabā svaigu un tīru gaisu katru dienu.
Mūsu uzņēmums projektē un izbūvē ventilācijas sistēmas. Sazinieties ar SALANG-P pārdošanas menedžeri, lai uzzinātu visus Jums nepieciešamos jautājumus.

 

« 1 of 2 »